« Samsung Galaxy M21s و M51 دو مارک میان رده جدید هستندآیا فیس بوک با دوربین های خود کاربران را رصد می کند؟ »

معنی نقاط نارنجی و سبز در iOS 14

معنی نقاط نارنجی و سبز در iOS 14

  شنبه 12 مهر 1399 10:06, توسط نرگس   , 321 کلمات  
موضوعات: articles, با فناوری

یکی از مشکلاتی که تقریباً همه کاربران پس از نصب نسخه متوجه آن شدند ظاهر یک نقطه نارنجی یا سبز هنگام استفاده از برخی برنامه ها بود.

این در برنامه نویسی iOS مشکلی ندارد و اپل برای بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران خود این نکته را به تلفن های خود اضافه کرده است. این نقطه رنگی در سمت راست بالای تلفن هایی است که از iOS 14 پشتیبانی می کنند ، اما هیچ ارتباطی با شبکه تلفن یا وضعیت اتصال به اینترنت ندارد.

این سیستم عامل از ویژگی های بسیاری مانند ویجت ها ، کتابخانه برنامه ها و حتی امکان تغییر برنامه ایمیل یا مرورگر پیش فرض برخوردار است ، اما از نظر امنیتی ، اپل پیشرفت های زیادی در این سیستم عامل ایجاد کرده است.

نقطه نارنجی به شما اطلاع می دهد که میکروفون گوشی در حال استفاده است و صدا در حال ضبط است. به عنوان مثال ، اگر از Siri استفاده می کنید ، این نقطه قابل مشاهده است. اگر از برنامه ای استفاده می کنید که به میکروفون نیاز ندارد اما در بالای صفحه هنوز یک نقطه نارنجی دارد ، ممکن است بدون اجازه شما صدای پس زمینه را ضبط کند.

اگر نمی دانید کدام برنامه از میکروفون استفاده می کند ، می توانید با دسترسی به مرکز کنترل ، آن برنامه را شناسایی کنید. سپس می توانید برنامه را از iPhone خود حذف کرده و آن را ناامن کنید.

عملکرد نقطه سبز مشابه نقطه نارنجی است ، با این تفاوت که نشان دهنده استفاده از دوربین است ، بنابراین وقتی قفل دستگاه را با Face ID باز می کنید ، آن را در بالای صفحه مشاهده می کنید.

این نکته همچنین هنگام سلفی گرفتن یا هنگام استفاده از برنامه های تماس ویدیویی مانند FaceTime یا WhatsApp را نشان می دهد.

این نقطه سبز هنگام استفاده از دوربین اصلی آیفون در iOS 14 نیز نمایش داده می شود ، بنابراین اگر برنامه بدون اجازه شما از دوربین اصلی گوشی یا سلفی استفاده کند ، به شما اطلاع داده می شود.


فرم در حال بارگذاری ...

بهمن 1400
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

جستجو